Perinneyhdistyksen vuosikokous pidettiin perjantaina 14.2.2020 Puolustusvoimien Kurssikeskuksessa Tuusulassa. Kokous hyväksyi viime vuoden tilinpäätöksen ja tämän vuoden toimintasuunnitelman budjetteineen. Pertti Vuolento kutsuttiin yhdistyksen kunniapuheenjohtajaksi ja Jouko Kaivonurmi kunniajäseneksi.
Tapio Niitynperä jatkaa yhdistyksen puheenjohtajana. Uusi hallitus valitsi varapuheenjohtajaksi Antti Niemisen, sihteeriksi Hannele Lindstenin ja rahastohoitajaksi Martti Ahon. Kaikilla hallituksen jäsenillä on tarkasti yksilöidyt roolinsa.
Tämän vuoden pääteemana on verkkomuseo. Sitä valmistelee työryhmä, johon kuuluvat Jouko Kaivonurmi, Juhani Vakkuri ja Martti Aho.
Ennen vuosikokousta julkistettiin Reijo Piiran kirjoittama Taistelukoulun Upseerikerhon 70-vuotishistoriikki. Kokouskahvien aikana Heikki Simola esitteli uusimmat paikallishistoriansa tuotteensa, jotka käsittelevät Keravaa ja Rajamäkeä.

Jouko Kaivonurmi kutsuttiin kokouksessa kunniajäseneksi.

Ennen vuosikokousta julkistettiin Reijo Piiran kirjoittama Taistelukoulun Upseerikerhon 70-vuotishistoriikki.

Kokouskahvien aikana Heikki Simola esitteli uusimmat paikallishistoriansa tuotteensa.